AYIN BURCU İKİZLER

İkizler Burcu İçin En Etkili Taşlar

İkizler burcu dendiği zaman akla gelen ilk şeylerden biri kaplangözü taşıdır. Bir nevi ikizler burcunun simgesi niteliğinde olan bu taş, neşe ve mantığı temsil eder. Kuvars taş türleri arasında yer alan kaplangözü genellikle Güney Yarım Küre’de yer alan bölgelerden çıkarılır, kahverengi ile altın sarısı arasında bir renge sahiptir. Kaplangözü taşının ikizler burcunu karar verme konusunda etkilediği düşünülüyor. Bu kapsamda kaplangözü taşını yanında taşıyan ikizler burcu bireylerinin, gün içerisinde daha neşeli ve pozitif olduklarını söyleyebiliriz.

    

İkizler burcu için etkili taşlardan bir diğeri ise; Aquamarin olarak bilinen ve açık deniz rengine sahip olan değerli taşlardır. Aquamarin taşı, ikizler burcunun hayatın zorlukları karşısında yaşadığı kararsızlığı ve cesaretsizliği kırmasına yardım eden faydalı bir taştır. İnsanlara sağlık anlamında da etkisi olduğu düşünülen Aquamarin taşı, ikizler burcunun en kuvvetli yönlerinden olan sezgi yeteneğini daha da arttırır. Nitekim sezgi kuvveti güçlü olan ikizler burcunun Aquamarin taşı ile birleşmesinden sonra kandırmak neredeyse imkânsızdır.

      

Toplum içerisinde oldukça dikkat çeken ve ilgiyi üzerine toplamayı başaran ikizler burcunun, bu karakter yapısı nedeniyle gün içerisinde yaşayabileceği enerji düşüklüklerini engellemek amacıyla önerilen Akik taşı da ikizler açısından oldukça yararlı bir taştır. Akik taşı, yüksek oranda sudan oluşan ve birçok renge sahip olan özel bir taştır. Sahibini kendisinin seçtiğine inanılan Akik taşını; üzerinde gezdiren ikizler burcunun Koç, Boğa, Aslan, Başak ve Yay burçları ile uyumunun arttığı gözlemlenmiştir.