DOĞAL TAŞIN FAYDALARI

Doğal taş doğadan çıkarıldıktan sonra işlenip kullanılan taşlardır. Bu taşlar doğada neredeyse hazır halde bulunmaktadır. Doğal taşlar ölümsüzdür, yıllar geçtikte hem enerjilerinden hem de fiziksel yapısından bir şey kaybetmezler. Doğal taşlar doğada oluşumlarını uzun sürede tamamlamaktadır. Bu uzun süre içerisinde taşlar oluşurken birçok enerjiyi içine alıp kapsamaktadır.

Doğal taşların enerjisi en eski çağlarda tesadüfen fark edilmiştir. Sonrasında araştırmacıların detaylı analizleri sonucunda her taşın kendine özgü bir enerji taşıdığı fark edilmiştir. Doğal taşların enerjisi fark edildikten sonra insanlar takı ve aksesuar olarak bu taşları hayatlarının içine yerleştirmişlerdir.  Taşlar aksesuar amacıyla kullanılmasının dışında pek çok soruna faydalı olmaları yönüyle de bilinmektedirler. Taşların insan vücuduna faydası gözlemlenebilmesi için bu doğal taşların vücudumuzla temas halinde olması gerekmektedir.

Doğal taşların ruhsal ve fiziksel sorunlara iyi geldiği gözlemlendikten sonra hayatın her alanında kullanılmaya başlanıldı. Vücuda temas etmesinden dolayı bu taşları takılarda oldukça fazla rastlamaktayız. Bu taşlar çeşitli renklerde ve özelliklerde işlenerek tasarlanabilmektedir. Gözümüze hitap eden çeşitli tasarımlarda ki bu taşlardan oluşan takıları ve aksesuarları  Adana Pier Gümüş mağazalarımızda ve www.piergumus.com internet sitemizden dilediğiniz zaman elde edebilirsiniz.

Şimdi de doğal taşların özelliklerini hep birlikte inceleyelim.

AKİK :

Akik taşı; koruyucu ve iyileştirici taşıtır. Bir çeşit terapi aracıdır. Tehlikeden korur, gerçeklerin farkına varılmasına yardımcı olur, gerginliği azaltır, kişiyi sosyalleştirir, tansiyonu dengeler. Cesaret, özgüven ve enerji verir. İdeallerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmede yardımcı olur. Ağrıları gidermede kullanılır, taşıyan kişiye güç verir, keyif ve iyimserlik verir, strese iyi gelir.

AMETİST:

Ametis taşı; depresyonu kontrol altına almanıza yardımcı olur, sakin ve ruhani olmanızı sağlar. Bağımlılık ve strese karşı savaşmanıza yardımcı olur. Meditasyonda kullanılır. Negatif enerjiyi vücuttan temizlemeye yardımcı olur ve pozitif enerji üretmemizi sağlar. Cilt rahatsızlıklarına iyi gelir, yoğunlaşma için en ideal taştır. Uykusuzluk çekenlere iyi gelir.

 
AKUAMARİNE :
 
Akuamarine; görüş yeteneğinizi arttırır, zekâyı açar, sakinleştirir ve duygularınızı netleştirmenizi sağlar. Boğaz ağrılarının iyileşmesinde yardımcı olur, doğru duyguların ön plana çıkmasında yardımcı olur. Solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelir.
 
 
AY TAŞI:
 
Ay taşı; duygusallık anlarında dengeleyici görevi görür. Tokluk hissi verir. Aşkı içine çekerek, kişilerarası ilişkilere yardımcı olur. Oburluğa karşı etkilidir, yıldızı düşük olanların taşıdır, nazara karşı etkilidir.
 
 
 
YILDIZ TAŞI:
 
Yıldız taşı; maddi konularda iyi şans taşıdır. Yaratıcılığı güçlendirir, zekayı açar ve bakış açınızı genişletir. Faydalı bir iyileştirme taşıdır ve zihinsel ve duygusal iyiliği sağlar.
 
 
MERCAN:
 
Mercan; kötü düşünceleri zihninizden uzaklaştırır ve genel iyiliği sağlar. Kalbi daha güçlendirir, dengenin korunmasını sağlar, akıl ve zeka kıvraklığı verir. Kireç karbonatı, magnezyum, silis karbonatı, magnezyum florür ve kalsiyumdan oluşmaktadır. Pek çok kişi Mercanın, kalbi ve dalağı güçlendirdiğini söyler. Ayrıca Mercan, nazara iyi geldiği gibi, konsantrasyon eksikliğini de giderici özelliğe sahiptir.
 
 
 
ONİKS
 
Oniks; koruyucu bir taştır. Negatifliği atmanıza yardımcı olur. Kaygı azaltıcıdır, kadın/erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilikleri kuvvetlendirir. Kontrol ve denge unsuru bir taş olan Oniks, bağımlılıklardan kurtulmaya da yardım eder. Değerli bir taştır ve kişinin konsantrasyonunu sağladığı gibi nazara karşı da kullanılır.
 
 
 
 
KUVARS
 
Kuvars taşı; özellikle güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağladığına inanılır. Bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi ve elektronik cihazların yaydığı radyasyonu yok eder. Enerjiyi toplama, depolama, boşalma ve düzenleme özelliğine sahiptir. Oldukça sert olan kuvars, camı çizebilir.
 
 
 
 
TOPAZ
 
Topaz taşı; psikolojik huzursuzluğu azaltır. Huzur ve sakinliği sağlar. Affediciliği arttırır. Fiziksel ve ruhsal iyileştiricidir, göz hastalığına karşı korur, bağışıklık sistemini güçlendirir, iletişimi güçlendirir, zihin açıklığı verir.
 
 
 
KAPLAN GÖZÜ
 
Kaplan Gözü; astım hastalarının iyileşmesine yardımcı olur, güç ve cesaret verir,  kabus gören çocuklarda faydalıdır. İnsanlar ve olayların iyi taraflarını fark etmemizi kolaylaştırır, hayatımızın içinde mutluluğu çoğaltır.
 
 
 
YAKUT
 
Yakut; bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiyi sınırlamalarından kurtarır, insanın kendinden fazla diğerlerini düşünmesine yol açar. Cesaret, ruhsal gelişme, liderlik, mutluluk duygularını arttırır. Kan dolaşımını canlandırıcı etkisi vardır, kendisini taşıyan kişiyi dürüst olmaya yönlendirir. Koşulsuz sevmeyi sağlar, zorluklarla mücadele gücü verir. Sezgi gücünü arttırır.
 
 
İNCİ
 
İnci; sanata yönelik zekayı ve sezgi gücünü harekete geçirir, olumsuz duyguları ortadan kaldırır, daha etkili olması için altın ve gümüş koruyucu içine tek inci yerleştirilmiş olarak kullanılmaktadır.
 
 
 
KEHRİBAR 
 
Kehribar; Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır, ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir, sol elde kullanıldığında bedenin elektrik yükünü azaltır, para getiren bir taş olduğu düşünülür, akıl ve zekayı uyandırıp harekete geçirir.
 
 
 
LABRADORİT
 
Labradorit; gözler için faydalıdır, kan basıncının düşürülmesinde faydalıdır, daha iyi odaklanıp konsantre olmayı sağlar, ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır. Kişinin geçmişini ve güncel yaşantısını çözümlemesine yardım eder.
 
 
 
 
SAFİR
 
Safir; böbrekleri kuvvetlendirir, kalbi kuvvetlendirir, tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliğe sahiptir, aşkta sadakati sağlar, kişiye güven verir, şefkat duygusu vererek duysal duyarlılığı arttırır, özgürlük hissi verir, sinirleri sakinleştirir.
TURKUAZ
  
Turkuaz; Sindirim sorunlarına iyi gelir, tansiyonu düzenler, kaygıyı teskin eder, nazara karşı etkilidir, kemiklerin sağlıklı kalmasını sağlar, migreni hafifletir, öksürüğü azaltır, besinlerin hücrelerce emilimini düzenler. İletişim, sadakat ve dostluğu sembolize eder, yaratıcı ifadeye güç kazandırır.
 
 
 
ZÜMRÜT
 
Zümrüt;  Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir, başarı ve duygularını belirginleştirir, kişiye sevgi duygusu verir, bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge unsurlarını içerir. Sezgi gücünü arttırır, öğrenmeyi kolaylaştırır, anlayış ve algılama gücünü arttırır, görme gücünü güçlendirir, sanat ve edebiyat için ilham verir, içimizdeki saflığı korur, hitabet gücünü arttırır. Dürüstlüğü sağlar.
 
ELMAS
 
Elmas; Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin, ruh, beden, üçlüsünü birleştirici ve bütünleştirirci gücü de bulunur. Bolluk saflık, masumiyet, neşe ve sadakat simgesidir. Taşıyana başarı sağlar, cesaret verir. Kişileri sakinleştirir, korkutucu rüyalar görmesini engeller.